Anasayfa  |  Hakkımızda  |  İletişim

 

 
AFET OKULU PROJESİ NE YAPABİLİRİM? BİZE KATILIN AFET GÖNÜLLÜLERİ RÖPORTAJLAR DESTEKLEYENLER OKUR KÖŞESİ
 
   Depremzede Soner Güneş ile yaptığımız özel sohbeti RÖPORTAJLAR bölümünde okuyabilirsiniz...      Türkiye'nin En Büyük Gönüllü Hareketine Siz de katılın...     
 

Karabük Üniversitesi Prof.Dr. Bektaş AÇIKGÖZ Konferans Salonunda Karabük Üniversitesi Öğrenci Konseyi ve Spor Kulübü işbirliği ile gerçekleşen “Afet Okulu Projesi” öğrenciler tarafından ilgi ile izlendi.

Konferansa başta Karabük Üniversitesi Rektör Yardımcısı Sayın Prof. Dr. İbrahim KADI, Türk Kızılayı Karabük Şube Başkanı, Karabük İl Afet ve Acil Durum Yönetimi olmak üzere, Akademik Personel, İdari Personel ve Öğrenciler katıldı.

Program, Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK, şehitlerimiz ve uzak ülke yakın dost Japonya’da meydana gelen felakette hayatını kaybedenler için saygı duruşu ve ardından İstiklâl Marşı’nın okunması ile başladı.

Program Afet Okulu Proje Koordinatörü Sayın Dr. İbrahim SİVRİKAYA ve Araştırmacı-Yazar Metin SOYLU´nun sunumlarıyla devam etti.
Afet Okulu Proje Koordinatörü Sayın Dr. İbrahim SİVRİKAYA Afet Okulu Projesi ile Türkiye’nin en büyük gönüllü hareketini oluşturduklarını ve hedeflerinin üniversiteli afet gönüllülerini yetiştirmek olduğunu ve bunu yapabilmek için Türkiye’de var olan 163 üniversitede tüm kampüslerde, Rektörlükler, Türk Kızılayı, UMKE işbirliğiyle, afet ve acil durum yönetim birimleri kurarak yapılabileceğini belirtti.

Rektör Yardımsı Sayın Prof. Dr. İbrahim KADI, proje ile ilgili yaptığı konuşmasında: “Jopanya’da yaşanan deprem ülkemizde olsa idi bir kısmı selden bir kısmı kargaşadan olmak üzere Japonya’da yaşananların üç katı ülkemizde yaşanırdı. Buradan anlaşılan şudur ki Japonya afete hazırlıklı bir toplumdur.  Afetin ne zaman geleceği belli olmaz ve afeti sadece deprem olarak da düşünmeyelim.  Biz üniversite yönetimi olarak şunu söyleriz; öğrencilerimizin eğitimi sosyal, kültürel, sportif, mesleki eğitimi için bir fırsat varsa Karabük Üniversitesinin içindeyse biz hallediyoruz, Karabük Üniversitesi’nin dışında ise öğrencilerimiz istediği halde fırsat sunulmuyorsa bunun bayrağını da biz çekeriz.” diyerek Afet Okulu Projesine destek verdi.

Program soru ve önerilerle son buldu. Programın sonunda Rektör Yardımcısı Sayın Prof. Dr. İbrahim KADI Afet Okulu Proje Koordinatörü Sayın Dr. İbrahim SİVRİKAYA ve Araştırmacı-Yazar Metin SOYLU’ya hediyelerini takdim etti.


 
 

ISTANBUL

Tolga Kaya

AFET VE BİZ-3
Engin Yusuf Örs

Afetlerin afeti…. Depremmmmm!
Burcu Özder

Hayata Dair Bir Şans!
Erol Bilgin

Afet ve Pirim Borcunun Ertelenmesi
Özgür Akkuş

Şehir
Efe Özçağlar

Gönüllük Üzerine
 
 
Afet Okulu Projesi'ni nereden duydunuz?
Afet Okulu kitabını okuyarak
İnternetten
Facebook Grubundan
Medyadan
Üniversitelerden
Çevremdeki arkadaşlarımdan
  
 
 

ANA SAYFA AFET OKULU PROJESİ NE YAPABİLİRİM? BİZE KATILIN AFET GÖNÜLLÜLERİ DESTEKLEYENLER OKUR KÖŞESİ İLETİŞİM
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
© 2010 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.


Çizginet & Mehmet CAN